Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy dla wakacyjnego bezpieczeństwa

20 czerwca leśnicy z RDLP w Radomiu i Nadleśnictwa Kozienice włączyli się w przedwakacyjne pokazy instruktażowe dla dzieci i młodzieży Bezpieczna Kąpiel. Zorganizowali pokaz zrzutu wody przez samolot gaśniczy Dromader, a na stoisku edukowali dzieci i młodzież.

Pokazy zostały zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu nad Jeziorem Kozienickim.

Partnerami wydarzenia adresowanego do dzieci i młodzieży ze szkół regionu byli: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu i Nadleśnictwo Kozienice, Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach, Urząd Miejski w Kozienicach, Starostwo Powiatowe w Kozienicach, Komenda Powiatowa PSP w Kozienicach Środowiskowo-Lekarski WOPR Radom, Radomski WOPR, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach, Polski Czerwony Krzyż Odział Rejonowy w Kozienicach Ośrodek Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Wszystkie te instytucje i organizacje przygotowały pokazy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas okresu wakacji.

Po części oficjalnej z udziałem wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery oraz przedstawicieli partnerów wydarzenia miały miejsce liczne pokazy. Wśród nich były: konkurs z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie, konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokaz ratownictwa wodnego, pokaz metody wahadłowej w poszukiwaniu zaginionych osób i przedmiotów, pokaz i instruktaż pomocy przedmedycznej w zakresie bezpiecznych zachowań w czasie wakacji, edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień oraz symulacja pościgu za przestępcami z użyciem skutera i łodzi policyjnej i pokaz tresury psów służbowych.

Ogromną atrakcją była akcja gaszenia pożaru poprzez zrzut wodny z samolotu „Dromader", o której opowiedział nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice Tomasz Sot.