Asset Publisher Asset Publisher

Mistrzowie leśników w siatkówce plażowej

10 sierpnia na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Iłży odbył się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu. Tym razem Puchar zdobyło Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Udział w turnieju organizowanym po raz drugi zgłosiło 14 drużyn reprezentujących następujące nadleśnictwa: Marcule, Daleszyce i Starachowice – po 2 drużyny oraz Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Suchedniów, Zwoleń i biuro RDLP w Radomiu – po 1 drużynie. Grały także 3 drużyny damskie - z nadleśnictw Marcule i Zwoleń oraz biura RDLP w Radomiu.

Drużyny grały w czterech grupach (A,B,C,D) systemem „każdy z każdym” w ramach poszczególnych grup. Zmagania już od pierwszych spotkań dostarczały wiele emocji. Mimo, że nasi leśnicy to amatorzy turniej był na wysokim poziomie, a najciekawsze zagrania rozstrzygane były w samych końcówkach meczy.

Wśród drużyn męskich pierwsze miejsce wywalczyło Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski – w składzie Adam Posiadło i Maciej Pawelec, drugie miejsce zajęła drużyna Nadleśnictwa Starachowice w składzie: Radosław Kwiatkowski i Rafał Adamczyk, a trzecie Nadleśnictwa Suchedniów – Piotr Dryka i Kazimierz Kołda.

Wśród drużyn damskich zwyciężyła drużyna z RDLP w Radomiu w składzie Agnieszka Głowacka i Agata Łukomska-Hłopaś, drugie miejsce zajęło Nadleśnictwo Zwoleń – Ewa Stępień-Choroś i Aneta Sahajdak, a trzecie Nadleśnictwo Marcule - Marlena Kosmala i Magdalena Kabacińska.

Sędziowali Michał Koriat oraz Błażej Chmielnicki, a wspomagali ich sędziowie punktowi – dziewczęta z klubu siatkarskiego Volley Iłża.

Puchary wręczyli Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu i Tadeusz Misiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule. Podziękowali zawodnikom za wspaniałą rywalizację. Dyrektor podziękował również Nadleśnictwu Marcule za organizację turnieju.

Gratujemy również dla pozostałych uczestników turnieju. Wspaniale było oglądać Wasze zmagania sportowe!!! Tak trzymać!!!