Asset Publisher Asset Publisher

Niebezpieczne pułapki w lesie

10 maja na terenie Nadleśnictwa Kielce w leśnictwie Słowik w pobliżu ul. Laskowej na Zalesiu, w trakcie obchodu terenu zauważono rozciągnięte stalowe linki pomiędzy drzewami mogące być przyczyną tragedii.

Kieleckie lasy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród okolicznym mieszkańców. Wiele osób spędza tam czas, spacerując, uprawiając różne formy aktywności, część z nich na wąskich, leśnych ścieżkach. Z lasu korzystają biegacze, rowerzyści, amatorzy nordic walking, a także turyści korzystający z programu „Zanocuj w lesie”.  

Niestety, między drzewami w wielu miejscach w oddziale 77 ktoś rozciągnął stalowe linki. Sprawa została zgłoszona na policję. W związku z zagrożeniem leśnicy apelują o zachowanie większej niż dotychczas ostrożności.

- Powód takiego działania jest dla nas nieznany. Nie wiemy, czy jest to złośliwe działanie, czy tylko głupia i niebezpieczna zabawa. Prosimy bardzo o ostrożność. Będziemy wdzięczni za każdy sygnał o występowaniu takich lub innych niebezpiecznych pułapek – mówią miejscowi leśnicy.