Asset Publisher Asset Publisher

Ogólnopolski Piknik z okazji Dnia Dziecka z nadleśnictwami RDLP w Radomiu

3 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się Ogólnopolski Piknik Leśny z okazji Dnia Dziecka. Podczas wydarzenia RDLP w Radomiu reprezentowały nadleśnictwa: Radoszyce, Stąporków, Przysucha, Włoszczowa i Barycz.

W pikniku wzięły udział całe rodziny. Jego celem była nie tylko zabawa i uczczenie święta najmłodszych, ale też edukacja i pokazanie, że las to miejsce, gdzie można atrakcyjnie spędzić czas i przeżyć niezwykłe przygody. Na terenie ośrodka czekały na gości leśne stoiska, na których edukatorzy prowadzili animacje, konkursy i prezentacje, które pokazywały odwiedzającym piękno i atrakcyjność przyrody, a przy okazji uczyły właściwych zachowań w lesie.

Na stoiskach nadleśnictw RDLP w Radomiu dzieci mogły dowiedzieć się jak przygotować się do leśnej wycieczki, jak nie zgubić się w lesie, co zrobić gdy spotka się żmije lub inne zwierzę, jak zachować się w czasie burzy, których leśnych roślin należy unikać, a które można zjeść, poznały też zasady ochrony przed kleszczami i komarami oraz jak należy poruszać się po lesie, by nie szkodzić przyrodzie. Leśnicy przygotowali też dla najmłodszych konkursy, zabawy i leśne upominki. Dzieciom bardzo spodobały się smakowite ciasteczka – grzybki, dzięki którym mogły przy okazji nauczyć się odróżniać grzyby jadalne od niejadalnych. Ciasteczka przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Jakubowie.

Na pikniku prezentowały się także nadleśnictwa innych dyrekcji oraz strażacy, policjanci i żołnierze. Były też treningi i zawody sportowe, dmuchańce, zabawy, poczęstunek produktów „Dobre z Lasu”, leśne kino oraz występy zespołów dziecięcych i ludowych. Uczestnicy pikniku zgodnie podkreślali, że impreza była bardzo udana, a organizatorzy zapowiedzieli, że kolejny taki piknik już za rok.