Asset Publisher Asset Publisher

Orszak Trzech Króli z leśnym akcentem

Już po raz trzeci w Szydłowcu 6 stycznia odbył się Orszak Trzech Króli. Tym razem swoją obecność zaznaczyli leśnicy.

W uroczystościach udział wzięli nie tylko mieszkańcy powiatu szydłowieckiego – dużym i widocznym akcentem był udział leśników z Nadleśnictwa Marcule.

Wśród zwierząt oprócz wielbłąda i koni przy szopce można było zobaczyć zwierzęta z Zagrody Edukacyjnej ,,Nasze Zwierzęta" Nadleśnictwa Marcule. Dużym zainteresowaniem uczestników, szczególnie dzieci cieszył się osiołek o imieniu Maniek i Ruda – kucyk. Zwierzęta te w towarzystwie miniaturowych owiec i kóz upiększały Święto Trzech Króli.

Dzięki leśnikom z Nadleśnictwa Marcule można było zobaczyć zwierzęta, które na co dzień mieszkają w zagrodzie edukacyjnej przy Centrum Edukacji Przyrodniczej. Zagroda pomimo, że istnieje dopiero od połowy 2016 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu leśników, lokalnych władz i kół łowieckich w lipcu podczas Światowych Dni Młodzieży, w czasie wizyty ponad pięciuset osobowej grupy młodzieży z różnych stron świata zagroda ta została oficjalnie otwarta i udostępniona odwiedzającym przepiękny zakątek Puszczy Iłżeckiej – lasy marculskie.