Asset Publisher Asset Publisher

Pamiętamy o Święcie Polskiej Niezapominajki

W tym roku symbolicznie radomscy leśnicy dali dowód pamięci o red. Andrzeju Zalewskim, pomysłodawcy i organizatorze Święta Polskiej Niezapominajki oraz patronie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku. Nadanie imienia w 2012 roku było wyrazem szczególnego wyróżnienia za zasługi dokonane przez Redaktora dla leśnej społeczności oraz dla promocji ośrodka oraz regionu Puszczy Kozienickiej i Jedlni.

Co roku w obchodach Święta Polskiej Niezapominajki biorą udział mieszkańcy regionu oraz przedstawiciele ogólnokrajowych i lokalnych władz, leśnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, lokalni twórcy oraz media. Dzisiaj w imieniu wszystkich dzieci i ich opiekunów przed tablicą w Ośrodku poświęconą Redaktorowi kwiaty złożyło Niepubliczne Przedszkole Niezapominajka z Radomia. Leśników reprezentował Marek Szary, zastępca dyrektora naszej dyrekcji oraz Jerzy Jacek Karaśkiewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Radom. Kwiaty złożył też Piotr Leśnowolski, wójt Gminy Jedlnia-Letnisko wraz z pracownikami.

Redaktor Andrzej Zalewski to honorowy obywatel Jedlni, a na deptaku nad zalewem w Jedlni znajduje się pamiątkowy głaz z tablicą mu poświęconą.

Redaktor wielokrotnie odwiedzał Puszczę Kozienicką oczarowany jej przyrodą, a w szczególności lasami, zachęcał też radiosłuchaczy do odwiedzania tego regionu. Nie zapomnijmy o Nim, nie zapomnijmy o życzliwości dla siebie nawzajem i dla przyrody, cieszmy się z niej i dbajmy o nią.