Asset Publisher Asset Publisher

Pielgrzymowali przez lasy

Po raz drugi nadleśnictwa z terenu RDLP w Radomiu włączyły się w organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, która 7 sierpnia wyruszyła spod Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Ze względu uwarunkowania związane z pandemią trasa została poprowadzona przez tereny leśne.

Również w tym roku ze względu na stan epidemii koronawirusa i obostrzenia z tym związane po raz kolejny leśników z radomskiej dyrekcji poproszono o pomoc w organizacji tegorocznej pielgrzymki.


Głównymi działaniami ze strony nadleśnictw było umożliwienie bezpiecznego przejścia grupy pielgrzymów przez tereny leśne, tak by ominąć tym samym większe miejscowości. Poprowadzono ich przez lasy nadleśnictw: Barycz, Radoszyce, Skarżysko, Stąporków oraz Włoszczowa, a dalej nadleśnictwa z katowickiej dyrekcji: Gidle i Złoty Potok.


Przewodnikami po leśnych duktach byli leśnicy, a Straż Leśna zadbała o bezpieczeństwo. Leśnicy wsparli pielgrzymów również mi.in. wodą, posiłkiem oraz środkami do umycia i odkażenia rąk.


Leśników z regionu wspomogli: RDLP w Katowicach, Ochotnicze Straże Pożarne oraz jednostki samorządowe.

Organizatorem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, które wraz z biskupem radomskim ks. Markiem Solarczykiem podziękowało leśnikom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.