Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie akcji #SadziMy

Blisko 30 tys. drzewek rozdali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz 23 nadleśnictw regionu radomskiego i świętokrzyskiego w ramach ogólnopolskiej akcji #SadziMy. Ogólnopolska akcja odbywała się w dniach 29-30 września.

Radomscy i świętokrzyscy leśnicy rozdawali sadzonki brzozy, buka, dębu, jaworu, jodły, klonu, lipy, sosny i świerku. Małe drzewka pochodziły z Gospodarstwa Nasienno-Szkółkarskiego Nadleśnictwa Daleszyce – jednej z najnowocześniejszych szkółek kontenerowych w Polsce, co gwarantowało ich wysoką jakość oraz ze szkółek innych nadleśnictw.

Sadzonki czekały na chętnych na stoiskach przed siedzibami nadleśnictw i dyrekcji, ale też na rynkach niektórych miast. Po małe drzewka przychodzili właściciele ogródków, terenów leśnych, ale też tacy, którzy chcieli zasadzić drzewko na terenie szkoły czy na osiedlowym podwórku.

Ci, którzy po drzewka przyszli także w poprzednich latach, zgodnie podkreślali, że sadzonki przekazywane przez leśników są dobrej bardzo jakości i dobrze się przyjmują.

Ogólnopolska akcja #Sadzimy odbyła się już po raz czwarty. Zachęca do szanowania przyrody, ale też pokazuje, że każdy z nas może coś zrobić dla środowiska. Akcja została zainaugurowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę w 2019 r., którzy co roku biorą w niej także udział. W tym roku para prezydencka zasadziła drzewka w leśnictwie Lipnica Wielka w Nadleśnictwie Stary Sącz.