Asset Publisher Asset Publisher

Rajd Leśników 2015

Organizując w dniach 18-20 czerwca XXVII edycję Ogólnopolskiego Rajdu Leśników, leśnicy z terenu RDLP w Warszawie, udowodnili, że nie tylko Warszawa, ale i całe Mazowsze da się lubić! Potwierdzają to wrażenia leśników z terenu RDLP w Radomiu.

Rajdowicze po raz pierwszy zawitali na teren RDLP w Warszawie. Blisko 1 500 osób z całej Polski uczestniczyło w XXVII edycji Rajdu Leśników, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Warszawa da się lubić". Czekało na nich 25 różnych tras, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Rajdowa drużyna z terenu RDLP w Radomiu, zebrana pod szyldem oddziału radomskiego ZLP w RP przemierzała trasę o nazwie „Rajski urok Bugu". Bazą radomskich i świętokrzyskich leśników przez 3 dni była miejscowość Brok leżąca na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.

Każdy uczestnik mógł skorzystać z wybranych wariantów trasy: kajakowej, rowerowej i autokarowej. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji! Na rajdowiczów z bazy
w Broku czekały m.in. spływ kajakowy rzeką Bug, zwiedzanie Kamieńczyka z jego atrakcjami historycznymi, rajd rowerowy po lasach Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka
połączony z odwiedzaniem obiektów przyrodniczych i historycznych, wycieczka wzdłuż byłej granicy sowiecko-niemieckiej z 1939 roku, pokazy rodeo, zwiedzanie Muzeum Gwizdka w Gwizdałach oraz Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

18 i 19 czerwca każda z drużyn spędziła na własnej trasie, natomiast ostatniego dnia rajdu, wszyscy zgromadzili się na stadionie miejskim w Mrozach (Nadleśnictwo Mińsk). Brać leśna z całego kraju spotkała się, by wspólnie zakończyć rajd i podzielić się wrażeniami. Tu również nie zabrakło atrakcji! Był wybór najlepszego drużynowego totemu, wybory miss i mistera rajdu, występy artystyczne i koncerty.

W przyszłym roku uczestnicy Rajdu Leśników będą poznawać uroki Podlasia. Przyjmą ich leśnicy w RDLP w Białymstoku.