Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie na leśnej polanie

Nadleśnictwo Marcule zaprasza 17 września na piknik rodzinny pt. „Spotkanie na leśnej polanie”. Na gości czeka wiele atrakcji, m.in. koncerty, pokaz sokolniczy, konkursy dla dzieci i wiejskie jadło.

„Spotkanie na leśnej polanie” rozpocznie się o godz. 11 oficjalnym powitaniem przez gospodarza terenu i krótkimi wystąpieniami zaproszonych gości.

Podczas pikniku swoje stoiska zaprezentują leśnicy, koła gospodyń wiejskich i twórcy ludowi. Będzie można posłuchać wielu ciekawostek o lesie, wziąć udział w leśnych konkursach, spróbować lokalnych potraw z darów lasu i posłuchać dobrej muzyki. Na stoiskach leśnych będzie można otrzymać sadzonki drzew leśnych, materiały informacyjne o tematyce leśnej i turystycznej oraz drobne gadżety.

W programie znalazły się także animacje dla dzieci, pogadanki o lesie, rozstrzygnięcie konkursu pt. „Leśne wspomnienia z wakacji” oraz pokaz sokolniczy przygotowany przez Sekcję Sokolniczą działającą przy Technikum Leśnym w Zagnańsku.

Gwiazdą muzyczną spotkania będzie Patrycja Runo. Wystąpią także Kapela Sołtysa i zespół Wolanianki. Oprawę muzyczną zapewni również Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu.

Program wydarzenia:

Godz. 1100 - 1120

Powitanie zaproszonych gości – Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa,  Dyrektor RDLP Radom Andrzej Matysiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule Tadeusz Misiak

Przemówienia zaproszonych gości

Godz. 1120 – 1600

- Występy lokalnych zespołów muzycznych,

- Leśne animacje, zabawy dla dzieci,

- Smakołyki lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich,

- Rozstrzygnięcie konkursu „Leśne wspomnienia z wakacji”

- Pogadanka dotycząca społecznych funkcji lasu,

Godz. 1600 – 1830

- Koncert Patrycji Runo,

Godz. 1830 – 1930

- Występ zespołu Wolanianki,

Godz. 1930 – 2100

- Występ zespołu „Kapela Sołtysa”,

Godz. 2100 – Zakończenie wydarzenia