Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie wigilijne leśnej braci

Życzenia, wspólne kolędowanie i świąteczna atmosfera towarzyszyły uczestnikom spotkania wigilijnego, które odbyło się 19 grudnia w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział: JE ks. bp. Henryk Tomasik, kapelani leśników, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji i organizacji współpracujących z radomską dyrekcją LP, w tym DGLP, a także emerytowani pracownicy nadleśnictw i biura RDLP, kombatanci, nadleśniczowie z głównymi księgowymi, przedstawiciele związków zawodowych oraz pracownicy biura RDLP w Radomiu i Nadleśnictwa Radom.

Gości przywitał dyrektor RDLP w Radomiu Andrzej Matysiak, który życzył uczestnikom spotkania przede wszystkim spokoju oraz rodzinnych świąt, rozumiejąc rodzinę szerzej – również jako tę szczególną społeczność, którą tworzymy także w pracy. Następnie odczytany został list Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Karczewskiego, który przesłał uczestnikom spotkania serdeczne życzenia pogodnych, spędzonych w rodzinnym gronie świąt oraz pomyślności w zbliżającym się Nowym Roku. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych było wystąpienie ppłk. Leona Etwerta, prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który wręczył dyrektorowi RDLP w Radomiu statuetkę przedstawiającą pomnik upamiętniający Żołnierzy AK.

W dalszej części spotkania JE ks. bp. Henryk Tomasik poprowadził spotkanie wigilijne życząc Bożego błogosławieństwa i pokoju. Podziękował także leśnikom za wkład włożony w Światowe Dni Młodzieży. Po poświęceniu opłatka, modlitwie i odczytaniu pisma świętego obecni na spotkaniu złożyli sobie życzenia, a następnie udali się na wieczerzę wigilijną. Przy wigilijnym stole była także okazja, by zaśpiewać wspólnie kolędę, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

W miniony piątek także w Nadleśnictwie Kielce odbyło się spotkanie wigilijne dyrektora RDLP w Radomiu i nadleśniczych nadleśnictw wchodzących w skład LKP „Puszcza Świętokrzyska" z przedstawicielami instytucji i organizacji współpracujących z Lasami Państwowymi w regionie świętokrzyskim. Spotkaniu przewodniczył JE ks. bp Kazimierz Ryczan.