Asset Publisher Asset Publisher

Świętokrzyscy strażacy z nagrodami od RDLP w Radomiu

RDLP w Radomiu wsparła po raz kolejny organizację Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Świętokrzyskiego. Tegoroczne zmagania odbyły się 25 września na Stadionie Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.
 
W zawodach wzięło udział 10 drużyn kobiecych i 14 drużyn męskich. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami i ćwiczenie bojowe. Wśród drużyn kobiecych najlepsze okazały się drużyny ze Skotnik, Woli Morawickiej i Rytwian, a wśród męskich – z Brudzowa, Obic i Błogoszowa.
 
Zwycięzcy otrzymali m.in. nagrody, ufundowane przez RDLP w Radomiu, które wręczyli: Karol Podsiadło – starszy specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej RDLP w Radomiu, Zbigniew Mleczko – nadleśniczy Nadleśnictwa Chmielnik i Adam Lubera – nadleśniczy Nadleśnictwa Staszów.
 
Zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową są niezwykle ważne dla leśników, bo pożary to realne zagrożenie dla lasów. W sytuacji wykrycia ognia niezwykle ważne jest jak najszybsze ugaszenie ognia, by straty były jak najmniejsze. Dlatego wspieramy strażaków i strażaków ochotników w podnoszeniu ich kwalifikacji. Imprezy takie jak zawody w Staszowie są właśnie świetną okazją dla strażaków do przećwiczenia i sprawdzenia swoich umiejętności.