Asset Publisher Asset Publisher

Sygnaliści walczyli o „Róg Wojskiego”

Od 26 do 29 maja w Brodnicy trwała rywalizacja sygnalistów myśliwskich z całego kraju w ramach XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Po raz trzeci wzięli w nim udział nasi sygnaliści.

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej zgromadził miłośników i sympatyków muzyki myśliwskiej. Organizowany jest od 1996 roku, za każdym razem w innym regionie kraju. Tym razem była to Brodnica – malownicze miasto z wieloma zabytkami położone nad Drwęcą w województwie kujawsko-pomorskim. Szlachetna rywalizacja między uczestnikami konkursów ma za zadanie podniesienie poziomu grania sygnałów i muzyki myśliwskiej, a ponad wszystko propagowanie szeroko rozumianej kultury łowieckiej.

Główną częścią festiwalu był XXI Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego" oraz XVII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej.  Wśród 76 rywalizujących zespołów byli: sygnaliści myśliwscy, chóry, orkiestry i inne zespoły muzyczne z programem pieśni oraz utworów instrumentalnych o tematyce myśliwskiej w ramach tzw. Salonu Hubertowskiego (klasa MSH).

Zespół Sygnalistów Myśliwskich reprezentujący RDLP w Radomiu zajął 3 miejsce w klasie MEs (muzyka myśliwska – duże rogi myśliwskie w stroju Es) zdobywając 254/300 punktów, oraz zaprezentował swoje umiejętności w klasie B zdobywając 264/300 punktów.

Gratulujemy naszym sygnalistom!!! Festiwal w Brodnicy dał im okazję do inspiracji w poszerzaniu repertuaru oraz powstania nowych kompozycji i opracowań muzycznych.