Asset Publisher Asset Publisher

Szachowe Mistrzostwa Leśników

W dniach 5-6 marca w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku na terenie Nadleśnictwa Radom odbędą się XII Szachowe Mistrzostwa Leśników im. Jana Przygodzkiego o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu.

Mistrzostwa organizuje RDLP w Radomiu we współpracy z Nadleśnictwem Radom, Związkiem Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Radomskiego, Międzyregionalną Sekcją Pracowników Leśnictwa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Regionu Świętokrzyskiego i Ziemi Radomskiej, Polskim Towarzystwem Leśnym – Świętokrzysko-Radomskim Oddziałem w Radomiu oraz Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Oddział w Radomiu.

W rozgrywkach tych będzie można wypełnić normę na II kategorię szachową. W zawodach oprócz pracowników nadleśnictw i biura RDLP w Radomiu udział wezmą przyszli leśnicy – uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku oraz w Garbatce-Letnisku, a także nauczyciele. Ta dyscyplina sportu to okazja do rozruszania mózgu, ponieważ szachy kształtują umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływają na rozwój intelektu, zwiększają aktywność umysłową, rozbudzają zdolności twórcze, mają walory terapeutyczne, i sięgnąć po nie można w każdym wieku.

Radomscy  i kieleccy leśnicy po raz kolejny udowodnią, że swoim potencjałem mogą rywalizować w mistrzowskich turniejach międzynarodowych. Spośród laureatów zostanie wyłoniona drużyna, która będzie reprezentowała RDLP w Radomiu na XXVIII Międzynarodowych Mistrzostwach Szachowych Polski Leśników w Gołuchowie (RDLP w Poznaniu) w 2020 r., a turniej o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu jest tylko rozgrzewką przed tymi mistrzostwami.