Asset Publisher Asset Publisher

Szkoła, w której warto się uczyć!

Technikum Leśne w Zagnańsku kolejny rok na podium! Zajęło pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim według XVIII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2016".

W całej Polsce zajmuje 44 pozycję na 1817 techników, co daje prawo do posługiwania się Znakiem Jakości „Złotej Szkoły 2016".

Kolejny sukces to miano Szkoły Mistrzów – określa się tak szkoły na podstawie zdawalności egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez OKE w całej Polsce. W Technikum Leśnym w Zagnańsku warto uczyć się wymarzonego zawodu leśnika, ponieważ zajmuje pierwszą lokatę wśród wszystkich szkół leśnych w Polsce.

Ranking Perspektyw tworzy się na podstawie wyników egzaminów maturalnych, sukcesów szkół w olimpiadach oraz egzaminów zawodowych.

Jesteśmy bardzo dumni ze wspólnego sukcesu uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły! Trzeba podkreślić, że naszą pracę z dużym zaangażowaniem wspierają organ prowadzący – Ministerstwo Środowiska oraz partnerzy w przygotowaniu praktycznej nauki zawodu – Lasy Państwowe.

Finał rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016

14 stycznia 2015 r. w auli Biblioteki Narodowej Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów dla najlepszych liceów i techników w Polsce. Na spotkanie przybyli liczni goście związani z edukacją. Obecni byli: wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, który złożył gratulacje wszystkim zwycięskim szkołom, kuratorzy oświaty, dyrektorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

W gali wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Technikum Leśnego w Zagnańsku wraz z Anną Kowalską – dyrektorem szkoły. Pierwsze gratulacje dla najlepszego technikum w województwie złożyła obecna na spotkaniu Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Przepis na sukces

Na sukces szkoły w rankingu Perspektyw składa się rzetelna praca uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły, połączenie tradycyjnych i nowatorskich metod nauczania z doskonale wyposażonymi pracowniami do nauki przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach przygotowujących do matury i egzaminów zawodowych, a także w licznych kołach zainteresowań (Sekcja Sokolnicza i Sekcja Sygnalistów Myśliwskich i wiele innych).

Bardzo ważna jest również pozytywna motywacja, atrakcyjne nagrody dla najlepszych uczniów na koniec roku i na podsumowanie półrocza to sposób, aby zachęcić do pracy.

*****

Technikum Leśne w Zagnańsku położone jest na terenie RDLP w Radomiu, Nadleśnictwa Zagnańsk. Uczniowie odbywają tu zajęcia dotyczącej praktycznej nauki zawodu. Technikum jest jednym z 11, dla których organem prowadzącym jest Minister Środowiska.