Asset Publisher Asset Publisher

Turniej pożarniczy powiatu szydłowieckiego

24 marca w siedzibie starostwa powiatowego w Szydłowcu odbyły się eliminacje powiatu szydłowieckiego do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom – Stop, nie wypalaj traw”.

W zmaganiach wzięło udział 26 uczniów – zwycięzców eliminacji gminnych w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klasy I-IV, uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej, metod gaszenia pożarów, udzielania pierwszej pomocy i zagrożenia pożarowego w lasach. W komisji konkursowej zasiadał

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

Szkoły podstawowe klasy I-IV: Maria Karpeta, PSP w Chlewiskach

Szkoły podstawowe klasy V-VIII: Oliwia Serdak, PSP w Pawłowie

Szkoły ponadpodstawowe: Jakub Winiarski,  LO w Szydłowcu

Będą oni reprezentowali powiat szydłowiecki w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Nagrody dla zwycięzców i upominki dla uczestników ufundowała m.in. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, w imieniu której wręczył je specjalista ds. ppoż. w RDLP w Radomiu  Karol Podsiadło.

Organizatorami turnieju były Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Szydłowcu i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

RDLP w Radomiu wspiera organizację OTWP ze względu na znaczenie upowszechniania tematyki przeciwpożarowej i dotyczącej ochrony lasów.