Asset Publisher Asset Publisher

Udany dzień otwarty bushcraftu i surwialu

21 sierpnia w leśnictwie Zawada Nadleśnictwa Kielce na terenie programu Zanocuj w lesie odbyło się PUSZCZOWISKO – dzień otwarty, będący jedną z części VII Konwentu Bushcraftowego zorganizowanego przez Gminę Nowiny oraz Bushcraft Polska.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
- Najmłodszy uczestnik konwentu miał zaledwie pół roku. – Woli być tutaj, niż na kwaterze. Tu jest spokojniejszy, bardziej zadowolony – mówi mama Ewelina. Łącznie w konwencie wzięło udział 80 osób, z czego 20 to dzieci. – Myślę, że łącznie z gośćmi w sobotę było nas ponad 300. To dobrze rokuje na przyszłość, bo pokazuje, że coraz więcej ludzi chce przebywać w lesie i go poznawać – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.


- Konwent doskonale wpisuje się w projekt, który od maja prowadzą Lasy Państwowe, czyli „Zanocuj w lesie” - przypomniał Robert Płaski, nadleśniczy Nadleśnictwa Kielce.
- Ten teren, na którym odbywa się konwent, czyli leśnictwo Zawada jest przeznaczony właśnie także dla osób, które chciałyby w lesie zanocować. Oczywiście prosimy, by po takiej wizycie w lesie pozostawić po sobie porządek. Pamiętajmy, lasy to nasze wspólne dobro, o które trzeba dbać - dodał Robert Płaski.

Relacja Gminy Nowiny - Puszczowisko– Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kielce są dumne, że tyle ludzi jest w naszych lasach, że sprawdza się program „Zanocuj w lesie” i przebywanie na łonie natury cieszy się taką popularnością. Cieszymy się, że gmina Nowiny zaprosiła nas do współpracy. Opowiadać o lesie, o wszystkim co z nim związane można godzinami, tygodniami, miesiącami. I warto to robić – podkreśla zastępca nadleśniczego Roman Wróblewski.

Przez cały dzień uczestnicy Puszczowiska brali udział w rozmaitych warsztatach, przy różnych stoiskach gdzie mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyrodzie, otaczającym świecie.
W trakcie imprezy Nadleśnictwo Kielce organizowało zgadywanki i zabawy dla dzieci oraz rozdało uczestnikom 1000 szt. sadzonek modrzewia.