Asset Publisher Asset Publisher

Upamiętnienie gen. Ryszarda Kuklińskiego

14 czerwca odbyła się uroczysta msza św. oraz koncert związany z 90. rocznicą urodzin płk. Ryszarda Kuklińskiego, w której wzięli udział leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Uroczystości odbyły się w Stromcu, na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn.

Msza św. oraz koncert "Kamień z Pól Ojców Naszych" odbyły się w intencji bohatera i jego rodziny w neogotyckim kościele w Stromcu, pochodzącym z 1905 roku, gdzie został ochrzczony ojciec płk. Ryszarda Kuklińskiego.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rządu, wojska, władz samorządowych, społeczność lokalna oraz leśnicy – Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu i Paweł Sułkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Dobieszyn wraz z pracownikami. Rangę uroczystości podniósł sztandar Nadleśnictwa Dobieszyn.

Przy rosnącym Dębie Wolności pracownicy Nadleśnictwa Dobieszyn odnowili tablicę upamiętniającą płk. Ryszarda Kuklińskiego, pod którą złożyli kwiaty.

Wydarzenie odbyło się po raz siódmy i wpisuje się w projekt autorski Roberta Grudnia "Zrozumieć Niepodległą" organizowany w roku św. Jana Pawła II. Jest jednym z punktów XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko-Warszawa 2020.