Asset Publisher Asset Publisher

Wielkopostny Dzień Skupienia Leśników

Kolejny, już 25 raz leśnicy spotkali się na Wielkopostnym Dniu Skupienia Leśników. Corocznie spotkanie, w którym udział biorą obecni i emerytowani pracownicy nadleśnictw i biura z terenu naszej dyrekcji wraz z rodzinami jest organizowane w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej na terenie Nadleśnictwa Stąporków.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej, której stacje zostały wyznaczone w lesie na terenie leśnictwa Mokra. Przewodniczyli jej ks. Rafał Widuliński, dyrektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Radomskiej oraz duszpasterze leśników ks. Stanisław Wlazło oraz ks. kan. Dariusz Kowalski.

Krzyż podczas poszczególnych stacji nieśli zaproszeni goście, pracownicy nadleśnictw radomskiej dyrekcji LP oraz emerytowani pracownicy LP. Kolejną częścią spotkania była konferencja, którą poprowadził również ks. Rafał Widuliński. Po nabożeństwie pokutnym i spowiedzi miała miejsce msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Marka Solarczyka i duszpasterzy leśników. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy Sanktuarium.

Organizatorami spotkania było Nadleśnictwo Stąporków, RDLP w Radomiu oraz ksiądz Stanisław Grochalak, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej i ks. Stanisław Wlazło, duszpasterz leśników Diecezji Radomskiej.

Uroczystego charakteru mszy świętej podczas Wielkopostnego Spotkania Leśników nadała także obecność Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu.

Spotkanie to dla wielu leśników w regionie jest bardzo ważne, jest okazją do refleksji nad zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, chwilą zadumy i zatrzymania, a także okazją do spotkania w duchu przygotowań do świąt.