Asset Publisher Asset Publisher

Wirtualnie po lasach

Kolejne obszary RDLP w Radomiu można zwiedzić wirtualnie. Wiosna już blisko, a wraz z nią nowe możliwości spędzenia czasu w lesie. Warto też zajrzeć w wirtualny świat pracy leśnika i na własne oczy przekonać się, że leśnik nie taki straszny! Nadleśnictwo Grójec zaprasza na wirtualny spacer.

Na stronie internetowej Nadleśnictwa Grójec w zakładce „Turystyka" – „Wirtualne wycieczki i prezentacje" znajdziecie Państwo nasz nowy projekt – multimedialny przewodnik turystyczny po terenie nadleśnictwa – mówi Karina Rudzka z Nadleśnictwa Grójec. W trakcie wirtualnego spaceru podziwiać można m.in. lasy nadleśnictwa, gospodarstwo szkółkarskie, rezerwaty przyrody Modrzewina i Tomczyce, a także zobaczyć jak wygląda prowadzona przez leśników gospodarka oraz infrastruktura leśna. Ponadto przewodnik prezentuje wizualizacje najbardziej malowniczych zakątków nadleśnictwa w kilku odsłonach – wedle czterech pór roku. Przewodnik multimedialny działa zarówno z poziomu komputera stacjonarnego, jak i na urządzeniach mobilnych. Jego zaletą jest możliwość podziwiania piękna przyrody naszych okolic zupełnie bez wychodzenia z domu. Jest to wspaniała alternatywa na spędzenie czasu w trakcie długich zimowych wieczorów lub dni pełnych deszczu i zawieruch. Niemniej mamy ogromną nadzieję, że przewodnik stanie się także zachętą do odwiedzenia osobiście terenu Nadleśnictwa Grójec do czego serdecznie zapraszamy – dodaje.

Wirtualnie można zwiedzić już nadleśnictwa: Marcule, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Chmielnik oraz siedzibę RDLP w Radomiu i znajdującą się w niej salę leśnictwa radomsko-kieleckiego. Wszystkie spacery można znaleźć pod adresem: http://www.radom.lasyonline.pl/

Kolejne spacery są w budowie, w tym spacer po Królewskich Źródłach. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego doświadczania przyrody i kontaktu z leśnikami do czego także gorąco zachęcamy.

Zapraszamy do wirtualnych spacerów po lasach: http://www.radom.lasyonline.pl/