Asset Publisher Asset Publisher

Wirtualny spacer po Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu zaprasza na wirtualny spacer po zabytkowym budynku i otoczeniu dyrekcji. W sali historycznej odkrywamy najciekawsze tajniki swojej historii i przeszłości radomsko-kieleckich lasów.

Wirtualny spacer umożliwia poznanie najciekawszych kart historii zabytkowego budynku, która od lat tworzona jest przez radomskich leśników. Za pośrednictwem aplikacji można poznać ciekawostki dotyczące otoczenia budynku oraz salę historii leśnictwa radomsko-kieleckiego. Wirtualny spacer zawiera m.in. panoramę wykonaną za pomocą drona, za jej pośrednictwem możliwe jest rozejrzenie się po najbliższej okolicy, w tym  parku Leśniczówka, który stanowił niegdyś teren Lasów Państwowych oraz przeniesienie się do podobnych wizualizacji oferowanych przez nadleśnictwa. W aplikacji przedstawiono miejsca poświęcone pamięci osób i wydarzeń związanych z radomskimi i kieleckimi lasami. Na trasie spaceru rozmieszczono piktogramy, pod którymi ukryto najciekawsze informacje o obiektach.

Zapraszamy także do zwiedzania sali historycznej w dni powszednie w godzinach od 7:15 do 15:15. Jej utworzenie jest wkładem leśników w dziedzictwo kulturalne i historyczne miasta Radomia. Obiekt ten stanowi dorobek wszystkich pokoleń leśników, którzy w tym regionie pracowali na rzecz polskich lasów. Ekspozycja poświęcona jest historii leśnictwa regionu oraz unikalnej historii siedziby RDLP.

Aplikacja skierowana jest także do osób chcących skorzystać z dwóch sal konferencyjnych przeznaczonych do wynajmu.

Zapraszamy!