Asset Publisher Asset Publisher

Wracają treningi akcji Biegam Bo Lubię Lasy

Ruszyła II edycja ogólnopolskiej akcji bezpłatnych treningów Biegam Bo Lubię LASY. Za biegaczami pierwszy wiosenny trening w Nadleśnictwie Daleszyce.

Pośród 26 lokalizacji treningów w kraju jest też lokalizacja na terenie RDLP w Radomiu –podobnie jak w ubiegłym roku treningi odbywają się na terenie Nadleśnictwa Daleszyce.

Miłośnicy leśnych aktywności spotykają się co niedziela o godz. 9.30. Treningi daleszyckiej grupy prowadzi doświadczona trenerka personalna i utytułowana zawodniczka – Wioleta Jończyk.

- Po ubiegłorocznym sukcesie akcji w Daleszycach, gdzie na cotygodniowe zajęcia przychodziło średnio blisko 40 osób, bardzo zależało nam na kontynuacji cyklu treningów. Cieszymy się, że Nadleśnictwo Daleszyce zgłosiło akces i nas wspiera logistycznie - informuje trenerka akcji. - Chcemy również w tym sezonie utrzymać formułę cotygodniowej zmiany lokalizacji zajęć w obrębie daleszyckich lasów. Dzięki temu mamy szansę poznać nowe, bardzo atrakcyjne trasy, które wyznaczają dla nas pracownicy nadleśnictwa - dodaje Wioleta Jończyk.

Akcja Biegam Bo Lubię LASY to wspólne przedsięwzięcie Lasów Państwowych i Fundacji Wychowanie przez Sport na czele, której stoi wyśmienity przed laty sprinter (reprezentant kraju i mistrz Europy na dystansie 400 m przez płotki) oraz propagator sportu – Paweł Januszewski.

 

https://biegambolubie-lasy.pl/