Asset Publisher Asset Publisher

Wsparcie leśników dla szpitali walczących z koronowirusem – region świętokrzyski i radomski

W ramach wsparcia i solidarności w obliczu epidemii koronowirusa nadleśnictwa z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu w ramach inicjatywy Ministra Środowiska, w porozumieniu z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych przekażą szpitalom 109 tys. zł. Ogólnie Lasy Państwowe przeznaczą dwa miliony złotych na walkę z koronawirusem.

W związku z wystąpieniem pandemii koronowirusa SARS-COV-2 oraz dynamicznie zmieniającą się w tym zakresie sytuacją w kraju, w tym w województwie mazowieckim – regionie radomskim i województwie świętokrzyskim nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu udzielą wsparcia dla szpitali przyjmujących pacjentów zarażonych koronawirusem.

Więcej o ogólnopolskiej inicjatywieNadleśnictwa przekażą środki finansowe w ramach darowizn na cele społecznie użyteczne łącznie w kwocie 109 tysięcy złotych, zgodnie z przepisami prawa w tym zakresie. Pieniądze trafią głównie do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego oraz w mniejszym zakresie do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Staszowie, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą i Powiatowego  Szpitala im. Jana Pawła II we Włoszczowie.

Szpitale w Radomiu i Starachowicach zostały przeprofilowane na szpitale zakaźne dla pacjentów zainfekowanych SARS-COV-2.

Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do zapobiegania i zwalczania epidemii. Jest to wsparcie w związku ze spodziewanym drastycznym wzrostem zachorowań wywołanych przez koronowirusa.  Będą to pompy infuzyjne, respiratory, baza łóżkowa szpitali oraz środki ochrony osobistej (kombinezony, przyłbice ochronne, maski ochronne - różne rodzaje, czepki, płyny i żele dezynfekujące, chusteczki, pościel jednorazowa.

Leśnicy przychylili się do próśb szpitali, przyczyniając się tym samym do poprawy bezpieczeństwa i ochrony życia oraz zdrowia społeczności regionu w tych wyjątkowo ciężkich dla wszystkich czasach.