Asset Publisher Asset Publisher

XXIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

10 września w Parku Etnograficznym w Tokarni odbyły się XXIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie organizowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezesa Świętokrzyskiej Izby Rolniczej wspólnie z Powiatem Kieleckim i Miastem Chęciny.

Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą polową przy zabytkowym kościele z Rogowa. Następnie uformowany korowód dożynkowy udał się pod scenę amfiteatralną.
Wśród atrakcji na scenie nie mogło oczywiście zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wieniec, po którym odbyły się również koncerty zespołów ludowych.

W dożynkach uczestniczyli leśnicy z Nadleśnictwa Jędrzejów, Kielce, Suchedniów oraz Skarżysko na czele z Mariuszem Wertką, zastępcą dyrektora RDLP w Radomiu, Markiem Miazgą nadleśniczym Nadleśnictwa Zagnańsk oraz Robertem Płaskim nadleśniczym Nadleśnictwa Kielce.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko leśników, na którym nie zabrakło atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wszyscy odwiedzający mogli wziąć udział w konkursie dotyczącym tematyki leśnej, rozpoznać gatunki grzybów lub zrobić zawieszkę zapachową z szyszki. Dla biorących udział w konkursie czekały drobne upominki.

Było to wyjątkowe wydarzenie związane z polską kulturą i tradycją.
Dziękujemy Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego za zaproszenie.