Asset Publisher Asset Publisher

Zielony Dzień Dziecka w Nadleśnictwie Staszów

W czwartek 1-go czerwca parking przy Nadleśnictwie Staszów wypełnił się śmiechem i dziecięcą radością. To właśnie wtedy odwiedziły nas dzieciaki z lokalnych szkół z okazji Zielonego Dnia Dziecka. Atrakcji nie brakowało.

Wydarzenie rozpoczęło uroczyste powitanie dzieci przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Staszów, Pana Adama Luberę, który życzył dzieciom uśmiechu, dobrej zabawy i wielu pięknych chwil.  Każdy szkrab został osobiście przez niego obdarowany czapką z daszkiem.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym stoiska edukacyjne. Dzieciaki mogły dowiedzieć się na czym polega praca leśnika, poznały narzędzia używane przez leśniczego w pracy, jak np. rejestrator, cechówka czy numerator. Mogły osobiście zasadzić drzewko za pomocą kostura, wykonać pomiary drzewa stojącego czy też stosu drewna. Dzieci dowiedziały się również w jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się ten cenny surowiec. Na seansie w specjalnie zaaranżowanym na tę okazję LEŚNYM KINIE, obejrzały animowany film o zasadach zachowania się w lesie, oraz dowiedziały się jak się postępować w przypadku zagubienia się w lesie, co jest szczególnie istotne w czasie zbliżających się wakacji.

Najmłodsi mogli rozwijać swoją wyobraźnię, tworząc piękne prace malarskie na krążkach brzozowych, oraz na chodnikowych płytach, za pomocą kolorowej kredy. Chętne dzieci miały też okazję pomalować sobie twarz specjalną farbą w zwierzątka leśne. Jednak główną atrakcją wizyty dzieciaków był dmuchany plac zabaw, na którym mogły dokazywać bez ograniczeń. Ponadto na wszystkich milusińskich czekał poczęstunek w postaci waty cukrowej, popcornu, oraz soczków owocowych.

To była naprawdę udana impreza, jest nam bardzo miło, dziękujemy za wszelkie słowa wdzięczności, a przede wszystkim za odwiedziny dzieciom z Przedszkola nr 4 im. Tadeusza Kościuszki i  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie,  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie, oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie.