Asset Publisher Asset Publisher

Bieg „Wolność jest w naturze” w Daleszycach

Blisko setka zawodników i zawodniczek stanęła w ostatnią sobotę na starcie Biegu „Wolność jest w naturze”, a jednocześnie I Daleszyckiego Crossu o Puchar Nadleśniczego.

Impreza biegowa została zorganizowana przez daleszyckich leśników z okazji otwarcia ścieżki biegowej powstałej w Lasach Cisowskich w ramach akcji "Wolność jest w naturze", nad którą honorowy patronat objął Minister Środowiska Maciej Grabowski i Generalny Dyrektor Lasów Państwowych Adam Wasiak. To jedna z 25 tego typu tras w Polsce i jedyna w naszym regionie. Akcja "Wolność jest w naturze" symbolizuje 25 lecie wolności i transformacji ustrojowej. Siedmiokilometrowa trasa ma postać pętli i wiedzie leśnymi duktami malowniczych drzewostanów wzdłuż rezerwatu Białe Ługi. Początek i koniec trasy wyznaczono na parkingu leśnym „Wymysłów".

Premierowa impreza biegowa rozpoczęła się uroczystym powitaniem i otwarciem trasy, którego dokonali, przecinając jodłową girlandę: Tomasz Krawczyk – zastępca dyrektora ds. ekonomicznych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, Tomasz Guz- nadleśniczy Nadleśnictwa Daleszyce i Sabina Jarząbek- jedna z najlepszych lekkoatletek w województwie świętokrzyskim i mieszkanka gminy Daleszyce.
Następnie uczestnicy wzięli udział w pokazowej rozgrzewce prowadzonej przez trenerów Biegam Bo Lubię w Kielcach.
Punktualnie o godzinie 10.00 uczestnicy biegu stanęli na linii startu.

Ostatecznie linię mety jako pierwszy pokonał Jacek Gałczyński z Suchedniowa.

Najlepsi biegacze uhonorowani zostali okolicznościowymi statuetkami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i wzięli udział w losowaniu nagród.