Asset Publisher Asset Publisher

Ferie z leśnikami w Puszczy Kozienickiej

Po raz kolejny lasy radomskiej dyrekcji odwiedziły dzieci ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka" w Radomiu w ramach akcji „Ferie z Arką". Tym razem była to ścieżka dydaktyczna „Królewskie Źródła".

Przewodnikiem po szlaku była Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice, która swoimi opowieściami o leśnym świecie zwierząt i roślin zaciekawiła nawet najmłodszych przybyłych gości. Podczas spaceru uczestnicy wycieczki mieli możliwość posłuchać o zimowym życiu nietoperzy i zaobserwować zrobione specjalne dla nich przez leśników skrzynki, a także o ptakach zimujących wśród drzew. Dzieci dowiedziały się kim są leśni konstruktorzy – bobry bytujące nad rzeką Zagożdżonką oraz poznały historię rezerwatu i związanego z nim króla Władysława Jagiełły. Były także zabawy na śniegu i ognisko, przy którym można było się ogrzać i zjeść kiełbaskę. Nadleśnictwo przygotowało dla dzieci także szyszki, które będą mogły wykorzystać na zajęciach plastycznych. Nie zabrakło również słodkich upominków i podziękowań od dzieci i stowarzyszenia dla Nadleśnictwa Kozienice i dyrektora RDLP w Radomiu za miłe przyjęcie i wspólne chwile, które uwieczniono na zdjęciach.

Z takiej formy spędzenia wolnego czasu skorzystało 200 osób: dzieci, wolontariusze, a także opiekunowie, a dzień spędzony w leśnej scenerii Leśnego Kompleksu Promocyjnego był tylko jednym z wielu atrakcji jaką przygotowało Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka dla najmłodszych.

Mamy nadzieję, ze dzieci miło będą wspominać dzień spędzony z leśnikami, a ciekawostkami o leśnym życiu wśród drzew podzielą się z rodziną i rówieśnikami.