Asset Publisher Asset Publisher

Finał Konkursu Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej

6 maja w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbył się XV finał Regionalnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej dla szkół podstawowych.

Patronat nad XV Regionalnym Konkursem Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu oraz Prezydent Radomia. Tegoroczna edycja łączyła edukację regionalną z historyczną i przyrodniczą. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat kultury ziemi radomskiej oraz znajomością zagadnień dotyczących Puszczy Kozienickiej. Jednym z etapów konkursu była wycieczka edukacyjna połączona z quizem z wiedzy o rezerwacie Źródło Królewskie.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów oddział w Radomiu. Uczestnikami konkursu były szkoły podstawowe klas IV - VI. W zmaganiach wzięło udział sześć drużyn.

Leśnicy z RDLP w Radomiu wsparli organizację finału udostępniając salę konferencyjną oraz przekazali nagrody dla uczestników. Wręczenia dokonał Piotr Kacprzak, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu ds. gospodarki leśnej.