Asset Publisher Asset Publisher

II Przysuski Bieg Mikołajkowy w Nadleśnictwie Przysucha

4 grudnia 2022 roku w Nadleśnictwie Przysucha, na obiekcie turystycznym „Skałki” odbyła się II edycja Przysuskiego Biegu Mikołajkowego.

Tym razem w zawodach wzięło udział ponad 100 uczestników, którzy mieli do pokonania 3,5-kilometrowy dystans.  Trasa biegu prowadziła wzdłuż ścieżki dydaktycznej „Rawicz”. Jej urozmaicony teren oraz topniejący śnieg przysparzały zawodnikom odrobinę trudności, ale szczytny cel, który przyświecał imprezie i sama atmosfera zawodów sprawiły, radość zawodnikom, kibicom oraz organizatorom. Najmłodsi uczestnicy również mogli współzawodniczyć na trasie wyznaczonej odpowiednio do ich kategorii wiekowej przy gorącym dopingu rodziców.
Na starcie każdy sportowiec otrzymał pamiątkową czapkę Mikołaja i tak liczna grupa „Mikołajów” ruszyła do rywalizacji.  

W kategorii mężczyzn jako pierwszy na mecie zameldował się Grzegorz Neska, drugie miejsce zajął Paweł Telka, a trzecie miejsce na podium przypadło Bartoszowi Cisakowi.

W kategorii pań ze zwycięstwa cieszyła się Agnieszka Wolańska, drugie miejsce zajęła Paulina Grochala, a trzecie Marta Ptaszek.
Organizatorzy nagrodzili również najliczniej reprezentowaną drużynę Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach, której przedstawiciele otrzymali za udział pamiątkowe nagrody.

Najmłodszym uczestnikiem biegu, który pokonał całą trasę był Maciej Osuchowski – lat 8, który za ten wyczyn został uhonorowany specjalną nagrodą.
Na wszystkich najmłodszych uczestników, za pokonanie swojej trasy na mecie również czekały nagrody.
Wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w biegu należą się wyrazy uznania  i  serdeczne gratulacje.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji. Dla najmłodszych zostało przygotowane stoisko edukacyjne z licznymi grami i zabawami dydaktycznymi oraz ciekawostkami przyrodniczymi.
Członkowie Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala zaprezentowali się na koniach, w mundurach z II wojny światowej, a dla chętnych umożliwili przejażdżkę konno.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała służba medyczna, ochotnicza straż pożarna, policja. Niespodzianką dla wszystkich były stoiska przygotowane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Dębinianki” z Dębin, Punktu Przedszkolnego z miejscowości Jelna, na których można było skosztować różnych słodkich smakołyków.

Swojej pomocy podczas wydawania gorących posiłków udzieliły również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Z Wichrowego Wzgórza” w Jakubowie”.
Każdy z uczestników mógł skorzystać z ciepłego posiłku, gorących napoi lub samodzielnie upiec kiełbasę na ognisku. Można było też spróbować napoi zasponsorowanych przez HORTEX Sp. z o.o. Oddział ZPOW w Skrzyńsku.

Biegowi towarzyszyła ciepła, świąteczna atmosfera. W tym klimacie zorganizowana została charytatywna zbiórka  pieniędzy na pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorego na dziecięce porażenie chłopca Maksa.
Sportowcy, organizatorzy oraz kibice zachęceni powodzeniem tegorocznej II edycji biegu zapraszają do udziału w kolejnych jego wydaniach. A więc do zobaczenia!