Asset Publisher Asset Publisher

Jesienny bieg leśną drogą

Tempo było mocne. Tomalową Drogą na terenie Nadleśnictwa Kozienice pobiegło w Grand Prix Pionek 41 osób. Najlepszy z biegaczy na 5 km osiągnął czas poniżej 20 minut, choć na co dzień biega krótsze dystanse. Leśnicy pomogli zorganizować bieg oraz towarzyszyli zmaganiom.

W najcieplejszy weekend października biegacze po raz kolejny pobiegli leśną drogą w Grand Prix Pionek. Tradycyjnie była to Tomalowa Droga w Nadleśnictwie Kozienice.

Tomalowa Droga to jedna z wielu dróg leśnych udostępniona przez leśników do uprawiania sportu i rekreacji w lesie, ze względu na sąsiedztwo miasta korzysta z niej wielu miłośników biegania, nordic walking, jazdy rowerem i spacerów. Nazwa drogi jest zwyczajowa i pochodzi od nazwiska gajowego, który kiedyś w tych lasach pracował.

W trzecim biegu z tegorocznej edycji pobiegło 41 biegaczy, wśród nich 6 kobiet. Zwycięzcą trzeciego biegu Grand Prix Pionek 2014 został 19-letni Paweł Petkow z Pionek, któremu przebiegnięcie trasy 5 km zajęło 16 minut 58 sekund. Wytrzymał duże tempo biegu i wygrał, pomimo, że ten dystans nie jest jego specjalnością. To już drugie jego zwycięstwo w historii startów w Grand Prix. Po wygranej powiedział: - „To był chyba najtrudniejszy bieg w Grand Prix Pionek, tempo było narzucone bardzo mocne". Wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Płatos z UKS Technik Radom, która pierwszy raz wygrała. Trasę przebiegła w czasie 20 minut i 52 sekund.

W biegach sędziował Mariusz Zygadło z UMKS Junior Radom i Klubu Sportowego Proch Pionki. W organizacji biegu pomagali wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach wraz z nauczycielką Anną Karwatowicz. Dla najlepszych były medale i pamiątkowe puchary, a dla wszystkich grochówka od leśników.

Następny - ostatni w tym roku bieg z cyklu Grand Prix Pionek 7 grudnia. Zapraszamy!