Asset Publisher Asset Publisher

Leśny Bieg dla Niepodległości

Już po raz czwarty w Zagnańsku odbył się Leśny Bieg dla Niepodległości organizowany przez Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu i Nadleśnictwem Zagnańsk.

Ideą biegu jest sportowe uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”.

Siedemdziesięcioro zawodników, w tym uczniów miejscowego technikum, leśników oraz mieszkańców okolicznych miejscowości, symbolicznie, punktualnie o godz. 11:11 ruszyło na pięciokilometrową leśną trasę. Najszybciej trasę pokonali, wśród mężczyzn: Damian Czarnecki, a wśród kobiet Oliwia Kurzep.

Była to impreza rekreacyjna i ogólnodostępna, a jej głównym przesłaniem było uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bieg miał charakter przełajowy, trasa wiodła głównie drogami leśnymi, start oraz meta biegu zlokalizowane zostały na terenie szkoły leśnej w Zagnańsku.

W kategorii pracowników Lasów Państwowych, najszybszym okazał się Michał Zdzymira z Nadleśnictwa Kielce, wyprzedzając Bartłomieja Sieczkę i Pawła Chyba (Nadleśnictwo Zagnańsk).

Okolicznościowe medale, puchary i nagrody wręczyli – Jacek Wolski, dyrektor ZSL Zagnańsk oraz Marek Miazga, nadleśniczy Nadleśnictwa Zagnańsk.

 

Relacja z Ostrowieckich Biegów Niepodległości, w któych udział wzięli także leśnicy: