Asset Publisher Asset Publisher

Mikołajkowe Biegam Bo Lubię Lasy w Daleszycach

Wyjątkowy charakter miały mikołajkowe zajęcia biegowe w ramach akcji Biegam Bo Lubię Lasy w Nadleśnictwie Daleszyce. Tym razem organizatorzy po raz pierwszy zaproponowali uczestnikom morsowanie na zakończenie treningu biegowego, który odbył się na terenie leśnictwa Marzysz wokół zalewu w Borkowie.

Niedzielny poranek w takiej aktywnej formule postanowiło spędzić ponad 100 uczestników, co jest frekwencyjnym rekordem w kraju! Wielu z biegaczy uczestniczących w zajęciach po raz pierwszy zażyło zimowej kąpieli. Warto wspomnieć, że woda w borkowskim zalewie miała 5 stopni Celsjusza!

Morsowanie to cenne uzupełnienie treningu biegowego, pozwala na szybszą regenerację, pozytywnie wpływa na stawy, relacjonuje trenerka akcji – Wioleta Jończyk i dodaje – Nasza społeczność podsuwała nam już ten pomysł od jakiegoś czasu, znaleźliśmy więc z przedstawicielami nadleśnictwa lokalizację pozwalającą nie tylko pobiegać po lesie, ale i zorganizować morsowanie. W tym celu zaprosiliśmy na nasze zajęcia doświadczonych morsów ze Stowarzyszenia Byle do Zimy z Morawicy. Chcieliśmy, aby podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem i przyłączyli się do naszej akcji. Efekt wspólnego wydarzenia przerósł nasze oczekiwania, bardzo nas cieszy, że akcja jest tak popularna i pozwala na popularyzację aktywności fizycznej w społeczeństwie. Niewątpliwie ludzi na nasze zajęcia przyciąga również fakt, że leśnicy przygotowują co tydzień nowe ciekawe trasy prezentujące najładniejsze fragmenty daleszyckich lasów.

Nadleśnictwo Daleszyce jest jedną z dwudziestu jednostek Lasów Państwowych i jedyną w regionie, gdzie odbywają się bezpłatne zajęcia akcji Biegam Bo Lubię Lasy. Partnerem leśników jest w niej Fundacja Wychowanie przez Sport. Wstępnie zaplanowano, że zajęcia odbywać się będą do 20 grudnia, ale z uwagi na sukces akcji, organizatorzy już rozważają jej kontynuację.