Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie wigilijne leśnej braci

Serdeczne życzenia, wspólne kolędowanie i świąteczna atmosfera towarzyszyły uczestnikom spotkania wigilijnego, które odbyło się 20 grudnia w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku. Spotkanie ze służbami mundurowymi miało też miejsce w Kielcach.

W uroczystym spotkaniu wigilijnym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu w Jedlni-Letnisku udział wzięli JE ks. bp. Henryk Tomasik, kapelani leśników, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji i organizacji współpracujących z radomską dyrekcją LP, a także emerytowani pracownicy nadleśnictw i biura RDLP, kombatanci, nadleśniczowie z głównymi księgowymi, przedstawiciele związków zawodowych oraz pracownicy biura RDLP w Radomiu.

Gości przywitał zastępca dyrektora RDLP w Radomiu Marek Szary, który złożył również życzenia uczestnikom spotkania. Odczytany też został list od Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W świąteczny nastrój wprowadziła uczestników Hanna Bałata, która zaśpiewała pieśni świąteczną i wigilijną. W dalszej części ks. bp. Henryk Tomasik poprowadził spotkanie wigilijne życząc Bożego błogosławieństwa i pokoju. Po poświęceniu opłatka, modlitwie i wspólnym kolędowaniu obecni na spotkaniu złożyli sobie życzenia, a następnie udali się na wieczerzę wigilijną. Przy wigilijnym stole była także okazja, by podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

W grudniu Piotr Kacprzak, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu i nadleśniczowie z regionu świętokrzyskiego wzięli też udział w spotkaniu wigilijnym służb mundurowych w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.