Asset Publisher Asset Publisher

Sprzątanie lasu w ramach Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska

6 czerwca na terenie Nadleśnictwa Radoszyce w okolicy Szkółki Leśnej Czapla odbyło się sprzątanie lasu w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

W wydarzeniu wzięli udział pracownicy Nadleśnictwa Radoszyce, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach oraz uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej.

Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Only One Earth”. W ramach ochrony środowiska podejmowane są różne aktywności wraz z lokalną społecznością, na przykład sprzątanie najbliższego otoczenia.

70-osobowa grupa przeszła trasę o długości 5 kilometrów. Zebrano około 7 metrów sześciennych śmieci. Tylko w ubiegłym roku Nadleśnictwo Radoszyce przeznaczyło ponad 30 000 złotych na zbieranie śmieci oraz 5 300 złotych na odebranie śmieci do utylizacji. Dla porównania jest to kwota, za którą można zakupić i wywiesić około 1500 skrzynek lęgowych dla ptaków i schronów dla nietoperzy.