Asset Publisher Asset Publisher

VIII Hubertus Świętokrzyski

Wzięliśmy udział w wielkim święcie myśliwych, którzy po raz ósmy przygotowali atrakcje związane z tradycjami i zwyczajami łowieckimi. Było m.in. wabienie zwierzyny, degustacja dziczyzny, sygnały myśliwskie oraz pogoń za lisem.

Hubertus rozpoczął się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej, a następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w I paradzie Św. Huberta ulicami miasta, aby dotrzeć na Stadion Leśny w Kielcach.
Po sygnale na zbiórkę myśliwych i defiladzie pocztów sztandarowych usłyszeliśmy słowa powitania. W imieniu dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasza Sota głos zabrał Robert Płaski - nadleśniczy Nadleśnictwa Kielce.

Atrakcji było naprawdę wiele:  inscenizacja „Pana Tadeusza", pokaz wabienia zwierzyny, pokaz psów myśliwskich, parada kawalerii  w wykonaniu Kieleckiego Szwadronu Kawalerii, pokazy sokolnicze, ujeżdżanie koni oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego.

Wiele emocji wzbudziła pogoń za lisem, wzięło w niej udział kilkunastu jeźdźców.
Ciekawych atrakcji nie zabrakło na naszym stoisku. Wspólnie z Nadleśnictwem Skarżysko przygotowaliśmy wystawę zwierząt, która cieszyła się ogromnym powodzeniem zwłaszcza wśród najmłodszych. Uczestnicy chętnie brali udział w konkursach o tematyce przyrodniczo-leśnej oraz próbowali swoich sił w cechowaniu drewna. Każdy, kto podjął próbę przybicia jubileuszowego znacznika na plastrze drewna mógł go zabrać ze sobą.