Asset Publisher Asset Publisher

Wystawa Fotograficzna im. Włodzimierza Puchalskiego

Od 4 maja w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum w Nadleśnictwie Marcule można oglądać wystawę zdjęć laureatów XX Edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego. W trakcie otwarcia miało także miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Las wokół nas".

Otwarcia wystawy dokonał nadleśniczy Tadeusz Misiak oraz kierownik Zespołu Promocji i Mediów  RDLP w Radomiu Edyta Nowicka. Prezentowane fotografie uchwyciły piękno przyrody rejestrując jej najciekawsze aspekty za pomocą aparatu fotograficznego. Fotografia przyrodnicza to nadal zajęcie wymagające trudu, poświęcenia i cierpliwości. Prace prezentowane na wystawie pozwoliły przedstawić naturę w jej najpiękniejszym wydaniu. Zdjęcia ukazują piękno przyrody, ruch i sceny myśliwskie.

W drugiej części uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Las wokół nas" dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, zorganizowany przez Nadleśnictwo Marcule. Na konkurs wpłynęło 158 prac z 16 szkół, spośród których wyłoniono zwycięzców oraz przyznano wyróżnienia. Po wręczeniu nagród dzieci zwiedziły Arboretum i spędziły czas przy wspólnym z leśnikami ognisku.

Organizatorem konkursu fotograficznego im Włodzimierza Puchalskiego jest „Łowiec Polski". Wystawę będzie można zwiedzać do końca czerwca.