Asset Publisher Asset Publisher

Z miłości do biegania

Po raz siódmy Nadleśnictwo Marcule gościło zakochanych w dniu ich święta. Bieg Walentynkowy organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Aktywności Fizycznej – IŁŻA PĘDZI cieszy się niesłabnącą popularnością w regionie.

W biegu leśnymi duktami na ok. 11 km wzięło udział 190 uczestników. Trasę przygotowali leśnicy z Nadleśnictwa Marcule zapewniając możliwość uprawiania bezpiecznej i aktywnej rekreacji. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią bieg miał charakter indywidualny. Uczestnicy chwalili leśną trasę, organizację, a nade wszystko doskonałą atmosferę biegu.

W wydarzeniu wzięli udział również rodziny uczestników, które przyjechały wraz z zawodnikami. Pod przewodnictwem leśników zwiedzali oni Zagrodę Edukacyjną „Nasze Zwierzęta” i Arboretum, a dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Po biegu uczestnicy regenerowali siły przy ognisku. Następnie wręczono medale, a dla pierwszych trzech miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn ufundowano puchary. W wydarzeniu wzięło udział aż 300 osób.

Centrum Edukacji Przyrodniczej im. ks. Jana Chrapka to miejsce, które przyciąga o każdej porze roku. Tutejsze Arboretum to jeden z sześciu ogrodów utworzonych i prowadzonych przez Lasy Państwowe. To nie tylko interesujące o każdej porze roku kolekcje roślin, ale i oferta edukacyjna, a także miejsce imprez plenerowych integrujących społeczność lokalną, łączących przyrodę z dziedzictwem historycznym i kulturowym ziemi iłżeckiej. O tym, co aktualnie dzieje się w arboretum, CEP i całym regionie można przeczytać na fanpage’u Naleśnictwa Marcule oraz fanpage’u W nurcie przyrody i historii, poświęconemu ziemi iłżeckiej.