Asset Publisher Asset Publisher

Zagrali dla Hani

Drużyna złożona z nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Świętokrzyska" reprezentująca RDLP w Radomiu wzięła udział w Turnieju Charytatywnym o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego rozegranym w Hali Sportowej Politechniki Kieleckiej.

Drużyna leśników rywalizowała w turnieju z 11 drużynami reprezentującymi m.in.: Seminarium Duchowne, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Wojewódzką Policji, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Politechniki Świętokrzyskiej, Aresztu Śledczego, Adwokatury czy Straży Granicznej. Zawody honorowym patronatem objął minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro.

Drużyna złożona z pracowników nadleśnictw: Daleszyce, Łagów, Kielce, Zagnańsk i Suchedniów w bardzo trudnej i wyrównanej grupie zajęła ex equo 3 miejsce, dwukrotnie schodząc z boiska z kompletem punktów, raz remisując z późniejszym wicemistrzem i dwukrotnie minimalnie uznając wyższość rywali.

Nie wynik sportowy był jednak najistotniejszy, a wspólna idea pomocy i zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia małej Hani- informuje Robert Płaski - nadleśniczy Nadleśnictwa Kielce i koordynator zespołu leśników. Walka o życie małej Hani Terleckiej z Kielc poruszyła tysiące serc w całym kraju. Dzięki publicznej zbiórce udało się zebrać ponad 5 mln złotych na kosztowną terapię za oceanem. Wciąż jednak trwa zbiórka środków na rehabilitację, która czeka małą dziewczynkę po szeregu zabiegów m.in. chemioterapii. 

Zebrane podczas dzisiejszego turnieju środki ze startowego oraz z wpłat do puszek trafią na konto Hani. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację rywalizacji w kolejnych edycjach charytatywnego turnieju na rzecz potrzebujących, a my już dziś deklarujemy udział!