Asset Publisher Asset Publisher

Apel o ostrożność – duże zagrożenie pożarami!

Jedna zapałka może zmienić wszystko. Leśnicy apelują o ostrożność na terenach leśnych i sąsiadujacych. W lasach najwyższy, trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Pomimo wzmożonych działań leśników w ramach przeciwpożarowej akcji bezpośredniej na terenie nadleśnictw RDLP w Radomiu miało miejsce w tym roku 5 pożarów.

Mimo, że akcja bezpośrednia ochrony przeciwpożarowej lasów trwa i wszyscy w gotowości na posterunkach obawy leśników rosną. Mimo, że chłodno, to słońce grzeje mocno, do tego wieje silny wiatr.

We wszystkich nadleśnictwach jest trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ciągle zgłaszane i sprawdzane w terenie są nowe dymy.

Kampania społeczna "Stop pożarom traw"Bilans tego roku to 5 pożarów, w tym 1 w Nadleśnictwie Daleszyce o powierzchni aż 1,01 ha, którego przyczyną było wypalanie pobliskich nieużytków, 3 w Nadleśnictwie Starachowice, co prawda każdy tylko 0,01 ha, ale przyczyną było podpalenie, i 1 z ostatniego weekendu - tym razem w Nadleśnictwie Grójec - o pow. 0,25 ha, o nieznanej przyczynie.

Zagrożenie jest duże leśnicy apelują o rozwagę i włączenie się w działania kampanii społeczenj Straży Pożarnej "Stop pożarom traw".