Asset Publisher Asset Publisher

Leśni szachiści na podium

Tegoroczne XXVIII Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników zostały rozstrzygnięte. Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem w mistrzostwach startowała drużyna reprezentująca RDLP w Radomiu. Radomscy leśnicy znaleźli się na podium.

Organizatorem mistrzostw był Związek Leśników Polskich w RP. Honorowy patronat nad zawodami objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Turniej odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W ramach mistrzostw rozegrano turniej szachów błyskawicznych (czas na rozegranie partii dla każdego zawodnika wynosił 5 minut) oraz turniej mistrzowski (czas na rozegranie partii dla każdego zawodnika wynosił 30 minut).

Tym razem w 28. edycji mistrzostw zmierzyło się 49 uczestników, reprezentujących 16 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych. W mistrzostwach brały udział również przedstawiciele kadry pedagogicznej i uczniowie szkół leśnych.

Nasza dyrekcja wystąpiła w zawodach w następującym składzie: Sebastian Nowakowski (Nadleśnictwo Stąporków), Jacek Malowaniec (Nadleśnictwo Grójec), Marek Gibuła (Nadleśnictwo Jędrzejów), Marek Dziurzyński (Nadleśnictwo Łagów), Mateusz Janus (Nadleśnictwo Łagów), Sebastian Rodkiewicz (Nadleśnictwo Łagów), Andrzej Kania (reprezentował drużynę RDLP w Radomiu) oraz Leszek Gębski (RDLP w Radomiu).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna z RDLP w Szczecinie, drugie miejsce reprezentacja z RDLP w Radomiu, w skład, której wchodzili Sebastian Nowakowski, Andrzej Kania oraz Leszek Gębski, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna z RDLP z Olsztyna. Drużyna Scyzoryki Góry Świętokrzyskie zajęła 14 miejsce, a drużyna RDLP Radom II 16 miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy w historii tych rozgrywek w klasyfikacji drużynowej szachów szybkich RDLP w Radomiu zajęła tak wysokie miejsce.

Natomiast w kategorii indywidualnej spośród reprezentacji RDLP w Radomiu w szachach szybkich najlepszy okazał się być Sebastian Nowakowski z Nadleśnictwa Stąporków zajmując II miejsce.

Uwieńczeniem mistrzostw były otrzymane przez laureatów puchary, medale, dyplomy oraz nagrody książkowe.