Lista aktualności Lista aktualności

Biegiem Tomalową Drogą!

Majówka w Puszczy Kozienickiej nie mogła się odbyć bez biegania. 4 maja Tomalową Drogą ruszyło 102 biegaczy. W przedbiegach wystartowali też najmłodsi. Zwycięzcą I w 2014 roku Grand Prix Pionek został Michał Jagieło z Lubieni. Pokonał 5 km w niespełna 17 minut. Trasę biegu - Tomalową Drogę po raz kolejny udostępnili leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice.

W niedzielę 4 maja 102 osoby pobiegły w biegu inauguracyjnym cyklu Grand Prix Pionek. 40 dzieci biegło przed nimi. Pogoda dopisała – było słonecznie i dość ciepło.

Leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice wytyczyli trasę – po raz kolejny była to Tomalowa Droga. Położona w pobliżu siedziby nadleśnictwa świetnie nadaje się do uprawiania biegów, nordic walking i na rowery.

Inicjatorem biegania po Puszczy Kozienickiej – Grand Prix Pionek jest ksiądz Piotr Popis, dla którego ten sport jest pasją. Współorganizatorem imprezy było także Stowarzyszenie Biegiem Radom! Jak powiedział Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia – „Bieganie to najprostsza forma ruchu. To jest coś fantastycznego". Biegaczom towarzyszyły całe rodziny. Atrakcją dla najmłodszych były również biegi. Po nich dzieci dumnie prezentowały zdobyte medale kibicując rodzicom.

Zwycięzcą pierwszego biegu Grand Prix Pionek 2014 został Michał Jagieło z Lubieni, któremu przebiegnięcie trasy 5 km zajęło 16 minut 57 sekund. Odjeżdżając powiedział: - „Nie było ciężko, trasa bardzo ciekawa. Ogólnie lubię bardzo biegać po lesie, bardzo mi to odpowiada".
Najstarszym uczestnikiem – 73 letnim był Tadeusz Gliński. Pokonał trasę w 31 minut i 10 sekund.

Majówka w Puszczy Kozienickiej na świeżym powietrzu  w duchu sportowej rywalizacji była udana. Atmosfera trwała także po biegu, było ognisko, grochówka od leśników. Następny bieg w Puszczy Kozienickiej 15 czerwca. "Będzie to trasa okolicznościowa z okazji jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych" – zapowiedział pomysłodawca Grand Prix Pionek ksiądz Piotr Popis.

A właściwie skąd nazwa Tomalowa Droga? – Jak mówi Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice – „Na terenie tego leśnictwa pracował kiedyś gajowy, który nazywał się Tadeusz Tomala. Mieszkańcy Pionek nazwali tak drogę, która jest świetna do uprawiania sportu w lesie".