Wydarzenia

RDLP w Radomiu, Nadleśnictwo Radom oraz pozostałe nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Kozienicka” zapraszają na XIII Święto Polskiej Niezapominajki do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisko.

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu koordynuje sprzedaż drewna przez 23 nadleśnictwa. Prowadzą one także sprzedaż sadzonek, a w sezonie przedświątecznym stroiszu i choinek. Oferujemy pełną gamę sortymentów drewna wielkowymiarowego, średniowymiarowego oraz małowymiarowego gatunków iglastych i liściastych. Prowadzimy również sprzedaż drewna opałowego.

Oferta łowiecka

Idea utworzenia ośrodków hodowli zwierzyny powstała zaraz po II wojnie światowej. Ustawa Prawo łowieckie z 1959 roku nadała jej status prawny, wyłączając obwody łowieckie, które miały temu celowi służyć, z wydzierżawienia. Raz były to obwody wyłączone, innym razem – obwody hodowlane. Teraz są to ośrodki hodowli zwierzyny. Zmieniały się nazwy, ale ich charakter pozostawał taki sam.

Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu

Od września 2013 roku przy RDLP w Radomiu działa zespół sygnalistów myśliwskich. Jego członkowie to leśnicy – pasjonaci muzyki myśliwskiej. Od chwili powstania zespół uświetnił swoją obecnością wiele imprez regionalnych nadając im swoistą atmosferę.