Lista aktualności Lista aktualności

Ekolaur Świętokrzyski dla Rdlp w Radomiu

Współpraca Rdlp w Radomiu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ma długą tradycję i przyniosła wiele dobrych działań dla ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.

Podczas uroczystej gali z okazji 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu została laureatem Nagrody Ekolaur Świętokrzyski w kategorii Ochrona zasobów leśnych.

8 marca w Targach Kielce rozpoczęły się XXV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektroniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, podczas których odbyło się podsumowanie 30-lecie działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Podczas gali uhonorowano osoby oraz instytucje zasłużone dla ochrony środowiska i promowania ekologii w regionie.

Dyrektor Andrzej Matysiak odebrał nagrodę Ekolaur Świętokrzyski przyznany Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu w kategorii Ochrona zasobów leśnych.

Konkurs o Nagrodę Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach miał za zadanie promować najbardziej proekologiczne postawy mieszkańców, instytucji lub firm działających na terenie województwa świętokrzyskiego.

Leśnikom jest niezmiernie miło, że ich działania w zakresie ochrony przyrody i ekologii zostały docenione, są wdzięczni Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach za wyróżnienie.