Lista aktualności Lista aktualności

II edycja Biegu Służb Mundurowych

14 września w Nadleśnictwie Przysucha odbyła się II edycja Biegu Służb Mundurowych. 14 września w Nadleśnictwie Przysucha odbyła się II edycja Biegu Służb Mundurowych. Leśnicy zorganizowali też piknik na terenie obiektu turystycznego „Skałki”.

W drugim biegu przełajowym służb mundurowych na dystansie 7,5 km wzięło udział 40 zawodników, w tym policjanci, strażacy z PSP i OSP, wojskowi, służba więzienna i leśnicy. Po raz drugi w kategorii mężczyzn najlepsi okazali się policjanci. Zwyciężył Damian Połeć z KPP w Rudzie Śląskiej. Drugie miejsce zajął Mirosław Połeć z OSP w Wieniawie – zbieżność nazwisk nieprzypadkowa, najlepsi okazali się ojciec i syn. Trzeci na mecie był Łukasz Pochylski z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Okazało się, że i leśniczki świetnie biegająEdyta Michnowska, nasza koleżanka z Nadleśnictwa Skarżysko zajęła I miejsce kategorii kobiet, a Daria Wójcik z biura RDLP w Radomiu drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Tokarska z OSP w Przysusze.

Trasa w lasach przysuskich okazała się dość trudna, ale wdzięczna do przełajowych zmagań, ze względu na urozmaicony teren i dwukrotny podbieg w wąwozie. Nadleśnictwo Przysucha ufundowało dla zwycięzców nagrody rzeczowefotele turystyczne oraz puchary i medale. Medale okolicznościowe otrzymali też pozostali uczestnicy biegu.

Podczas otwarcia biegu nadleśniczy Czesław Korycki przypomniał o celach organizacji biegu – upowszechnianiu biegania, jako najprostszej formy ruchu, popularyzacji biegów na terenie obszarów leśnych i integracji służb mundurowych. – Urozmaicona rzeźba terenu przysuskich lasów sprzyja uprawianiu różnych dyscyplin sportów terenowych dla bardziej i mniej zaawansowanych sportowców. Każdy ma możliwość wybrania dyscypliny odpowiedniej dla własnych możliwości fizycznych i kondycji, dlatego teren lasów przysuskich  jest doskonałym i często wybieranym miejscem dla biegaczy terenowych, jazdy rowerowej, nordic walking, a zimą także biegów narciarskich – powiedział nadleśniczy. Podkreślił też, że leśnicy w odpowiedzi na potrzeby społeczne udoskonalają stale bazę rekreacyjno-turystyczną, myśląc o czynnym udziale mieszkańców w aktywnych formach wypoczynku na terenie Nadleśnictwa Przysucha.

Najliczniejszą służbą, która była reprezentowaną podczas biegu byli lotnicy z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie – biegło aż 10 osób. W związku z tym otrzymali specjalne wyróżnienie. Wśród leśników, oprócz nagrodzonych biegli także: Mariusz Kłos z Nadleśnictwa Grójec, Michał Zdzymira z Nadleśnictwa Kielce, Marlena Ciesielczuk, Dariusz Kulhawiec, Jacek Warchoł z Nadleśnictwa Kozienice, Grzegorz Duchnik i Paweł Zyndra z Nadleśnictwa Przysucha, Małgorzata Mazur i Wojciech Mazur z Nadleśnictwa Skarżysko oraz Rafał Adamczyk z Nadleśnictwa Starachowice. Biegli także reprezentanci KPP w Przysusze, PSP w Przysusze, PSP w Szydłowcu, OSP Wieniawa, OSP Gielniów i ZHP w Przysusze.

Nagrody wręczyli Marek Szary, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu, Czesław Korycki, nadleśniczy Nadleśnictwa Przysucha, Marek Kilianek, wicestarosta przysuski oraz Ewa Białecka, radna do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Wśród widzów obecni byli też przedstawiciele okolicznych samorządów, służb mundurowych, księża, harcerze oraz mieszkańcy Przysuchy.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą biegowi były stoiska służb mundurowych: policji, straży pożarnej, Harcerzy Hufca ZHP w Przysusze, Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej oraz leśników. Leśnicy pokazali też, że łączą pracę i pasję – nie tylko do biegania, ale i do sokolnictwa. Radosław Sulczyński, pracownik Nadleśnictwa Przysucha wraz z rodziną prezentował ptaki drapieżne.