Lista aktualności Lista aktualności

Kolejny udany Mikołajkowy Nordic Walking w Puszczy Kozienickiej!

Około 300 miłośników przyrody i chodzenia z kijami wzięło udział w 14. Mikołajkowym Nordic Walking, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Kozienice. Oprócz marszu na uczestników czekały opowieści o przyrodzie, drobne upominki, gorący posiłek, a na dzieci dodatkowo konkursy z nagrodami.

Po powitaniu przez zastępcę nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Artura Mazura i rozgrzewce, poprowadzonej przez instruktora NW Henryka Motykę, uczestnicy przemaszerowali sprzed pomnika 31. Pułku Strzelców Kaniowskich na polanę piknikową, po drodze zatrzymując się w ciekawych miejscach. W tym roku przewodniczką po lesie była leśniczka Natalia Zawodnik-Borkowska, która opowiadała o formach porostów i ich zależnościach od czystości powietrza, zamieszkujących puszczę nietoperzach i popielicach, wpływie zmian klimatycznych na las oraz o zasadach korzystania z polany piknikowej i poruszania się po drodze dojazdowej do "Królewskich Źródeł".

Na polanie piknikowej można było zjeść ciepły żurek, ogrzać się przy ognisku i zrobić sobie zdjęcie przy pomniku Władysława Jagiełły. Można było także obejrzeć wystawę zdjęć przyrodniczych Leśnej Grupy Twórczej „Ostępowa”, działającej na terenie Puszczy Kozienickiej. Amatorzy puszczańskiej turystyki dostali też wydany w tym roku przewodnik po ścieżce dydaktycznej „Królewskie Źródła”.  

Chętni mogli udać się na dodatkowy spacer po rezerwacie Królewskie Źródła ze znaną leśniczką (i pomysłodawczynią Mikołajkowych Nordic Walking w Puszczy Kozienickiej) Lidią Zaczyńską i wysłuchać kolejnych opowieści o przyrodzie.

Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią.

Tegoroczny Mikołajkowy Nordic Walking był, jak zawsze, bardzo udany oraz najliczniejszy ze wszystkich dotychczasowych!