Lista aktualności Lista aktualności

Łączą nas drzewa - 750 drzew na 750 lecie Jędrzejowa

Z inicjatywy Nadleśnictwa Jędrzejów i przy udziale Burmistrza Jędrzejowa, 18 maja przeprowadzona została akcja #ŁącząNasDrzewa, która polegała na nieodpłatnym przekazaniu mieszkańcom miasta i gminy Jędrzejów sadzonek drzew leśnych.

W związku z tym, że w 2021 roku obchodzony jest jubileusz 750 rocznicy nadania praw miejskich dla Jędrzejowa, akcja ta przyjęła lokalną nazwę „ 750 drzew na 750 lecie Jędrzejowa”.

Pomimo deszczowej pogody zainteresowanie mieszkańców Jędrzejowa było ogromne. Po odbiór sadzonek ustawiła się długa kolejka, która przez 2 godziny trwania akcji nie malała. Wciąż dochodziły nowe osoby zainteresowane otrzymaniem sadzonek.

Nadleśnictwo Jędrzejów przygotowało i przekazało mieszkańcom w sumie 2000 sadzonek różnych gatunków drzew: świerków, sosen, brzóz, dębów i lip.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również przygotowane przez Nadleśnictwo Jędrzejów stoisko, gdzie każdy odwiedzający otrzymał ciekawe materiały promocyjne Lasów Państwowych i mógł porozmawiać z leśnikami na tematy związane z prowadzeniem gospodarki leśnej oraz sadzeniem i pielęgnacją drzew.

Leśnicy usłyszeli wiele miłych słów popierających inicjatywę obdarowywania mieszkańców Jędrzejowa sadzonkami drzew, a wiele osób prosiło, aby takie spotkania organizować częściej.

Na pewno nie było to ostatnie spotkanie jędrzejowskich leśników z lokalną społecznością.