Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy na Jasnej Górze

16 września leśnicy z nadleśnictw i biura RDLP w Radomiu wraz z dyrektorami wzięli udział w XXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Leśników na Jasną Górę. W modlitewnym spotkaniu na Jasnej Górze uczestniczyli także pracownicy leśnictwa, zakładów usług leśnych, przemysłu drzewnego, gospodarki wodnej, parków narodowych, ochrony środowiska, wyższych i średnich szkół leśnych oraz rodziny leśników.
 
Tegoroczne pielgrzymowanie przebiegało w myśl słów Jana Pawła II, wygłoszonych podczas Orędzia na Światowy Dzień Pokoju w 1990 r.: "Zagrożeniem dla pokoju na świecie jest nie tylko wyścig zbrojeń, ale także brak należytego szacunku dla przyrody".
 
Pielgrzymi spotkali się przed Wałami Jasnogórskimi z Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska, Ministrem Klimatu i Środowiska oraz Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych.
 
Następnie miał miejsce przemarsz do klasztoru pod szczyt Jasnej Góry. Po powitaniu pielgrzymów odprowiona została msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, z udziałem regionalnych duszpasterzy. Homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński, Metropolita Warmiński.
 
Pielgrzymka zakończyła się czuwaniem przed Cudownym Obrazem.