Lista aktualności Lista aktualności

Leśnik Michał Kupidura Strażakiem Roku 2017 Województwa Mazowieckiego

Kapituła konkursu Strażak Roku Województwa Mazowieckiego przyznała tytuł Strażaka Roku 2017 roku leśnikowi z Nadleśnictwa Chmielnik – Druhowi Michałowi Kupidurze z OSP w Kazanowie (powiat zwoleński).

Michał Kupidura po ukończeniu studiów odbył staż w Nadleśnictwie Chmielnik. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku podleśniczego. Od 10 lat jest członkiem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazanowie, ma przeszkolenie dowódcy, ratownika kpp, oraz jest sekretarzem OSP.

W dniu 28 października 2017 roku podczas powrotu z pracy w miejscowości Kociołki, Michał Kupidura zauważył wypadek – samochód osobowy uderzył w drzewo. Zatrzymał swój samochód jako pierwszy, zabezpieczył miejsce wypadku i ocenił sytuację. W samochodzie uwięzione były dwie osoby, poza pojazdem leżały kolejne dwie. Powiadomił służby ratownicze i przystąpił do wyniesienia rannego z uszkodzonego samochodu. Druga osoba w samochodzie niestety nie żyła. Michał Kupidura błyskawicznie ocenił stan poszkodowanych i kolejno udzielał rannym pomocy, zabezpieczył folią życia i monitorował czynności życiowe do przyjazdu służb ratowniczych. Dwie osoby były ciężko poszkodowane, jedna lżej. Po przyjeździe ratowniczego samochodu PSP z Kozienic pomagał w dalszym zabezpieczaniu rannych.

Doceniając ten czyn Kapituła konkursu Strażak Roku Województwa Mazowieckiego przyznała tytuł Strażaka Miesiąca Października 2017 Druhowi Michałowi Kupidurze. Uroczyste wręczenie dyplomu Strażakowi Października odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie w dniu 12 grudnia 2017 roku w obecności wicemarszałek Ewy Orzełowskiej, zastępcy dyrektora RDLP w Radomiu Piotra Kacprzaka, nadleśniczego Nadleśnictwa Chmielnik Romana Wróblewskiego oraz licznych przedstawicieli OSP.

Kapituła konkursu Strażak Roku Województwa Mazowieckiego pod przewodnictwem Zbigniewa Gołąbka wiceprezesa ZOW ZOSP RP przyznała tytuł Strażaka Roku 2017 roku Druhowi Michałowi Kupidurze z OSP w Kazanowie (powiat zwoleński). Uroczyste wręczenie tytułu miało miejsce w dniu 10 lutego w warszawskiej Hali Torwar, w części poprzedzającej Seminarium z cyklu „Pali się”. Podczas uroczystości naszemu bohaterowi wręczone zostały listy gratulacyjne i liczne nagrody. Imprezę uświetnił występ artystów Teatru Buffo.