Lista aktualności Lista aktualności

Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w „Bartnym Kącie”

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu wraz z Nadleśnictwem Kozienice oraz Stowarzyszeniem Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Miastem Pionki, Gminą Pionki, Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Domem Kultury w Pionkach, Towarzystwem Rowerowym - Pionki, Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, Muzeum Regionalnym w Kozienicach, parafią w Jedlni i Cecylówce oraz PTTK Kozienice zapraszają na Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie.

Razem ożywimy miejsce, które powstało pod wpływem potrzeby przywrócenia pamięci o bartnictwie - jednej z najstarszych form użytkowania Puszczy Kozienickiej. Wśród atrakcji rajd rowerowy, ekspozycja uli, warsztaty dla dzieci, degustacja miodów, leśna i regionalna muzyka. Opowiemy też o naszych działaniach w lasach, w tym o projekcie dotyczącym Leśnych Gospodarstw Węglowych.

W czasie wydarzenia św. Tekla wróci wreszcie do Puszczy. Około godziny 13.15 odbędzie się poświęcenie kapliczki św. Tekli ustawionej przy „Królewskim Gościńcu”, w pobliżu miejscowości Stoki.

Nie zabraknie również innych elementów o charakterze kulturowym o patriotycznym: ok. godziny 13.40 odbędzie się posadzenie dębu „Józef” ku upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski przy kapliczce św. Franciszka, a o godzinie 14.00 polowa msza święta w „Bartnym Kącie”, gdzie również zaplanowana jest zasadnicza część imprezy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Matysiak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i liczymy na dobrą pogodę!

Na mapce oznakowano miejsca w/w wydarzeń.

 

Program imprezy plenerowej:

13.15 - poświęcenie kapliczki św. Tekli

13.40 - posadzenie dębu „Józef” przy kapliczce św. Franciszka

14.00 - polowa msza św.

15.15 - otwarcie ekspozycji: pszczelarstwo, Leśne Gospodarstwo Węglowe i inne

15.30 – koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu

16.00 – występ zespołu muzycznego

17.30 – poczęstunek

19.00 – zakończenie imprezy