Lista aktualności Lista aktualności

Sportowe emocje w Daleszycach

Prawdziwie letnia aura towarzyszyła biegaczom podczas 3 edycji biegu Daleszycki Cross o Puchar Nadleśniczego.

Internetowe zapisy do biegu trwały ledwie 24 godziny, biegacze szybko wypełnili przewidziany limit uczestników. Ostatecznie w rywalizacji na leśnej trasie udział wzięło niemal 150 biegaczy z całego regionu.

Były: sportowe debiuty, rekordy życiowe, zacięte pojedynki do ostatniego metra, ale przede wszystkim była doskonała atmosfera sportowego pikniku. Bieg po raz kolejny rozgrywany był w ramach kampanii Biegam Bo Lubię Lasy.

W rywalizacji biegowej w kategorii open zwyciężył z czasem 26:04- Damian Stachura przed Jackiem Długoszem i Damianem Wysockim. W klasyfikacji pań triumfowała Wioletta Jończyk, wyprzedzając Annę Latkowską i Ewą Wzorek.

Swoją klasyfikację mieli również leśnicy, w której sklasyfikowano 10 zawodników. Tytuł sprzed roku obronił Jan Królikowski z Technikum Leśnego w Zagnańsku, a kolejne miejsca na podium zajęli: Tomasz Andzela z Nadleśnictwa

Łagów i Bartłomiej Wiewióra z Zagnańska. Tuż za podium uplasowała się jedyna startująca leśniczka- Anna Andrzejczak- Wilk z Nadleśnictwa Kielce.

Na mecie daleszyccy leśnicy dekorowali zawodników drewnianymi medalami pamiątkowymi, a najlepsi otrzymali specjalne statuetki i nagrody rzeczowe.

Daleszyccy leśnicy prócz terenowego biegu na dystansie 7300 metrów przygotowali również szereg atrakcji towarzyszących sportowej rywalizacji.

Po dekoracji zwycięzców przygotowano między innymi konkursy leśnych sprawności: spacer drwala, przerzynka drewna ręczną piłą, wbijanie gwoździ czy odmierzanie odległości krokami, a także poczęstunek przy ognisku.

Cieszy, że w daleszyckich lasach na czas imprezy pojawiła się również liczna grupa kibiców oraz rodzin startujących.

Organizatorzy z myślą o najmłodszych planują rozszerzenie formuły zawodów. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy wyników i dziękujemy za udział! Zapraszamy za rok!